KONST / Litografier / Färglitografi 8652074
nr 865 2074
Gusten Widerbäck
(1879-1970), Sverige
Färglitografi, Gusten Widerbäck, Uppsala från slätten, signerad, 1927, 29x39
Erik Gustaf (Gusten) Widerbäck, svensk bildkonstnär född 1879, död 1970.
Utrop:
300 kr
Såld:
600 kr
måndag 16 december 2013
kl 21:00:42
250 kr
400 kr
450 kr
500 kr
Gusten Widerbäck
Läs mer om Gusten Widerbäck